Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 2 990
Infrasauna spatřila světlo světa teprve před několika desítkami let.
Klasické finské sauny nebo vlhké ruské sauny počítají svou historii na pár století a turecké lázně tu existovaly dokonce už před několika tisíciletími. I přesto razantní nástup infrasaun vypovídá o jejich široké využitelnosti a oblíbenosti zvláště v rodinném prostředí.
 
Klasickým příkladem efektu infravyzařování je slunce, jehož blahodárné účinky všichni známe: pokud jsme ve stínu, vnímáme reálnou teplotu vzduchu, ale jakmile se dostaneme na přímé slunce, díky infrazáření i ve stejně teplém vzduchu pocítíme rychlé zahřívání organismu. Ale pozor, nepleťme si infrapaprsky s UV zářením, které je ve větších dávkách pro lidský organismus škodlivé.
Infrasauny se nahřívají na teplotu 40 až 60 stupňů Celsia, proto je mohou používat i ti, kteří do klasických saun nebo lázní ze zdravotních důvodů nemohou. Pobyt v infrasauně zatěžuje lidský organismus mnohem méně v porovnání např. s finskou saunou, kde se optimální teploty pohybují s rozmezí 90 až 105 stupňů Celsia. Je prokázáno, že uživatelé infrasauny se potí dvakrát až třikrát tolik víc než během obdobné procedury v sauně, což dovoluje dosáhnout lepšího účinku na zdravotní stav.

Saunování si můžeme dopřávat i dvakrát denně, ale asi jen málo milovníků si dopřává tuto relaxaci každý den. Snad jednou, maximálně dvakrát týdně. Mimo jiné i kvůli časové náročnosti. V sauně trvá hodinu i víc, než se prostor důkladně prohřeje. To v infrakabině si můžeme tepla užívat už po pěti až patnácti minutách od uvedení do provozu. Infrazáření v infrakabinách se liší od horkého vzduchu nebo páry zejména tím, že infrazáření působí na tělesnou tkáň do hloubky, zatímco pára nebo horký vzduch ovlivňuje především povrchové vrstvy těla.

 
zeptejte se nás

Seznam článků

Prodejna a showroom Marimex. Praha 4, Libušská 264.
  • Logo APEK
Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!