Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 1 990
Proč právě infrasaunu?

Udělejte něco pro své zdraví!

Kupte si infrasaunu. Cílem infrasaun i saun je prohřátí lidského organismu s efektem prokrvení jednotlivých partií těla a stimulovat pocení, při kterém se spolu s kapkami potu z naší tělesné schránky vyplavují toxické látky, těžké kovy, karcinogeny, nikotin a mnoho dalších škodlivin. Intenzivní prokrvení všech orgánů a pohybového aparátu zase zlepšuje látkovou výměnu v těle, v důsledku čehož dochází k důkladné očistě a obnově organismu, ustupuje únava, zvyšuje se fyzická a intelektuální výkonnost a také odolnost proti nemocem.

Co je infrasauna?

Infrasauna spatřila světlo světa teprve před několika desítkami let. Klasické finské sauny nebo vlhké ruské sauny počítají svou historii na pár století a turecké lázně tu existovaly dokonce už před několika tisíciletími. I přesto razantní nástup infrasaun vypovídá o jejich široké využitelnosti a oblíbenosti zvláště v rodinném prostředí.

Klasickým příkladem efektu infravyzařování je slunce, jehož blahodárné účinky všichni známe: pokud jsme ve stínu, vnímáme reálnou teplotu vzduchu, ale jakmile se dostaneme na přímé slunce, díky infrazáření i ve stejně teplém vzduchu pocítíme rychlé zahřívání organismu. Ale pozor, nepleťme si infrapaprsky s UV zářením, které je ve větších dávkách pro lidský organismus škodlivé. Infrasauny se nahřívají na teplotu 40 až 60 stupňů Celsia, proto je mohou používat i ti, kteří do klasických saun nebo lázní ze zdravotních důvodů nemohou. Pobyt v infrasauně zatěžuje lidský organismus mnohem méně v porovnání např. s finskou saunou, kde se optimální teploty pohybují s rozmezí 90 až 105 stupňů Celsia. Je prokázáno, že uživatelé infrasauny se potí dvakrát až třikrát tolik víc než během obdobné procedury v sauně, což dovoluje dosáhnout lepšího účinku na zdravotní stav.

Infrasauny a moderní bydlení

Máte moderně zařízený byt či dům? Objednejte si infrasaunu od nás! Instalace je jednodušší než si myslíte. Infrasauny určené pro jednu nebo dvě osoby nezaberou plochu o málo větší než jeden metr čtvereční, takže se dá umístit v koupelně, ložnici či na chodbě. Na rozdíl od klasických saun a lázní nepotřebuje přívod vody ani kanalizační odtok a v rodinném provedení ani speciální elektrickou přípojku se silným samostatným jističem - k uvedení do provozu postačí obyčejná el. zásuvka do sítě 230V.

Infrasauny od Marimexu

Přední světoví výrobci nabízejí designově velmi zajímavé až extravagantní provedení vnějšího vzhledu kabin z drahých exotických dřevin. Takové kusy lze dobře sladit s vybavením moderního domu. Není nutné se obávat nadměrného tepelného vyzařování do obytného prostoru. Infrazářiče totiž působí na lidskou tkáň cíleně, proto není potřeba tak vysoké teploty jako v klasických saunách, ale zcela dostačují teploty okolo 60 stupňů Celsia. Proto ani po dvaceti až čtyřicetiminutové proceduře nehrozí, že se po otevření kabiny do obývacího prostoru vyhrne horký a ještě vlhký vzduch. Kabiny jsou ve stropní části opatřeny jedním až dvěma malými ventilátory, ty ale pouze zajišťují výměnu vydýchaného vzduchu. To znamená, že ani při umístění kabiny do ložnice se nezhorší podmínky pro zdravý spánek.

Saunování si můžeme dopřávat i dvakrát denně, ale asi jen málo milovníků si dopřává tuto relaxaci každý den. Snad jednou, maximálně dvakrát týdně. Mimo jiné i kvůli časové náročnosti. V sauně trvá hodinu i víc, než se prostor důkladně prohřeje. To v infrakabině si můžeme tepla užívat už po pěti až patnácti minutách od uvedení do provozu. Infrazáření v infrakabinách se liší od horkého vzduchu nebo páry zejména tím, že infrazáření působí na tělesnou tkáň do hloubky, zatímco pára nebo horký vzduch ovlivňuje především povrchové vrstvy těla.

Možná nevíte, že...

Infračervené paprsky jsou bezpečné. Jsou velmi důležité téměř pro každou součást života na naší planetě. Tato technologie je natolik bezpečná, že se používá již po řadu let na porodních sálech nemocnic v inkubátorech.

 • Při použití infrasauny je dýchán chladný vzduch, ale přitom cítíte teplo.
 • Pokud si nepřejete zpotit se, mohou být dveře otevřeny.
 • Doba pobytu v infrasauně je závislá od Vašich pocitů, běžně se doporučuje cca 30 – 45 min při teplotách 50 – 60 °C.
 • Použití infrasauny je vhodné při prevenci, léčbě a rehabilitaci.
 • Infrasaunu mohou používat při nižší teplotě i lidé se zdravotními problémy, jako jsou kardiaci nebo astmatici.
 • Napomáhá při léčbě revmatismu, artritidě, akné, insomnie, onemocnění uší, bolesti v krku, ekzémů.
 • Zlepšuje prokrvení kůže, tím dochází ke zlepšení vzhledu.
 • Čistí kůži do hloubky, odstraňuje z ní nečistoty a odumřelé kožní buňky, čímž ji zanechává měkkou a hebkou.
 • Zlepšuje elasticitu a napětí kůže.
 • Pomáhá hojit otevřené rány, zmenšuje jizvy.
 • Prohřívá tkáň do hloubky, tím pomáhá k odstranění celulitidy.
 • Používání infračervené kabiny urychluje jakýkoli program proti celulitidě.

Věděli jste že…

v našich infrasaunách Vás jedno saunování stojí průměrně pouhých 7 Kč?


Datum publikace článku: 25.3.2014
Upozornění: informace obsažené v textu jsou aktuální ke dni publikace článku.

Prodejna a showroom Marimex. Praha 4, Libušská 264.
 • Logo APEK
Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!