Druhy topidel a jejich rozdíly | Marimex.cz
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 999
Letní hra - vlevo
Pravý - bazén

Datum: 25.3.2014

Keramická topidla
Redlight topidla
Karbonová topidla

Keramické zářiče pracují s povrchovou teplotou 250 - 300 °C. Zářiče jsou proto chráněny extra ochrannou mříží. Jejich start je pro dosažení maximální požadované teploty v infrasauně (60°C) velmi rychlý. Není proto zapotřebí velkého počtu zářičů. Nevýhodou může být větší spotřeba el. energie, ovšem vždy záleží na konkrétním typu infrasauny. Pořizovací náklady těchto topidel jsou nižší a životnost je 8000 provozních hodin. Tedy při běžném provozu (saunování 3x týdně 45 min) vydrží až 60 let.

Světelná keramická topidla (Red Light) vyvinou povrchovou teplotu 300 - 500 °C a jsou chráněny speciální ochrannou mřížkou. Díky nové technologii těchto topidel je požadované teploty 60°C uvnitř infrasauny dosaženo nejrychleji ze všech tří námi nabízených typů. Jsou tvořena trubicemi z křemičitého skla, které kromě intenzivního sálavého tepla, vyzařují také světlo, které umocňuje jejich blahodárné terapeutické účinky. Standardní životnost je 60 let při běžném domácím používání,  tzn. až 8 000 provozních hodin.

Karbonové zářiče jsou tvořeny tenkými karbonovými pásy, které vyvinou povrchovou teplotu 70 - 170 °C. Karbonové zářiče tak dosáhnou maximální tepoloty uvnitř infrasauny (60°C) pomaleji, naproti tomu mají delší životnost. Jejich výroba je dražší a tedy i pořizovací náklady jsou vyšší. Distribuce infračervených paprsků je však u těchto topidel nejrovnoměrnější a efektivnější. Životnost karbonového zářiče je 12 000 provozních hodin. Tedy při běžném provozu (saunování 3x týdně, 45 min) vydrží až 90 let.

V praxi jsme na našich infrasaunách naměřili následující hodnoty:

Vlnová délka:

Světelná keramická:
3 000 - 5 000 nm
Keramická: 5 600 - 10 000 nm
Karbonová:
7 000 - 10 000 nm


Rychlost nahřátí:

1. místo:
světelná keramická
2. místo: keramická
3. místo:
karbonová


Efektivnost:

1. místo: karbonová
2. místo: světelná keramická
3. místo: keramická


Povrchová teplota a životnost

Karbonová: 70 - 170 °C; 12 000 hodin
Keramická: 250 - 300 °C; 8 000 hodin
Světelná keramická:
300 - 500 °C; 8 000 hodin

Související články

Infrakabina a infrasauna – je nebo není totéž?

Infrakabina a infrasauna – je nebo není totéž?

Chcete-li vědět, jaký a zda je rozdíl mezi infrakabinou a infrasanou, přečtěte si více!

Jakým příslušenstvím infrasauny disponují

Jakým příslušenstvím infrasauny disponují

Nedílnou součástí infrasaun je příslušenství. Díky němu je pobyt v infrasauně ještě příjemnější a pohodovější. Vybrané modely infrasaun mají nainstalovaný ionizér, o kterém se můžete dočíst v našem dalším článku. Milovníci hudby či relaxačních tónů ocení přehrávače mp3 nebo konektory pro jejich připojení. Nalezneme je např. v modelech Marimex POPULAR 3001 L nebo Marimex TRENDY 2001 M.

Čištění a údržba infrasauny

Čištění a údržba infrasauny

Vnější povrchy infrasauny jsou ošetřené vrstvou laku, pro údržbu se proto nejlépe hodí vlhký hadřík. Další možností, jak o dřevo infrasauny pečovat, jsou přípravky speciálně určené pro údržbu lakovaných ploch. Vnitřní části infrasauny nejsou chráněny vrstvou laku. Pro tato místa, stejně jako pro nejvíce namáhané plochy, jako jsou sedací místa či opěrné body, se doporučuje ošetření parafínovým

Infrasauna a její léčebné účinky

Infrasauna a její léčebné účinky

Ukončete své zdravotní problémy a nechte léčit infrasaunu za vás.

Jak probíhá montáž infrasauny

Jak probíhá montáž infrasauny

Pro infrasauny je typická snadná mobilita. Příkladem toho je model Marimex TRENDY 1001 M vybavený kolečky umožňující infrasaunu kamkoliv podle potřeby přemístit. I když ostatní modely takto vybaveny nejsou, díky nízké hmotnosti se s nimi snadno manipuluje. Infrasauna je vlastně velká stavebnice složená z několika dílů. Díky tomu je jejich montáž jednoduchá, intuitivní a časově nenáročná. Sestavit

Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!