Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 2 990

Jaká jsou hlavní kritéria výběru zapuštěného bazénu?

Výběr místa

Nejvhodnějším místem pro stavbu bazénu je rovná plocha. Nevhodná je navážka. Zvolte na zahradě místo, které je co nejdéle osluněné, nejlépe kratší stranou k jihu (to je tam, kde stojí slunce okolo 13 hod.)

Při umisťování bazénu je také důležitým faktorem svažitost terénu. Ve svažitém terénu lze vytvořit terasovité usazení bazénu.

Pamatujte také na správný druh stromů a křovin, které ovlivňují místní klimatické podmínky, nečistoty související s opadáním listů, nebo nechtěné stínění vodní plochy. Na druhou stranu mohou sloužit jako hluková bariéra a to zejména u malých parcel, kde se může uživatel bazénu setkat s negativním ohlasem od sousedů.

Důležité je pohodlný přístup k bazénu. Přístup z domu k bazénu by měl být totiž co nejvýhodnější, aby se nemusel dům obcházet nebo procházet chceme-li se vykoupat.

Při volbě rozměrů berte v úvahu především prostorové možnosti (dostatek místa pro relaxaci po plavání) a využití bazénu (rodinné, kondiční, sportovní).

Tvar bazénu

Zvolený tvar bazénu by měl nejen odpovídat celkovému charakteru domu a zahrady, ale i možnostem jeho využití a případného zastřešení.

Přístup do bazénu

Doporučujeme řešit tak, aby pokud možno nekomplikoval zakrytí bazénu nebo jeho případné zastřešení.

Umístění technologie

Základem čisté vody v bazénu je filtrační zařízení. Mělo by být umístěno na snadno přístupném a zároveň suchém místě, nejdále však 15m od bazénu. Protože je prostorově poměrně nenáročné, doporučujeme jeho instalaci např. do sklepních prostor domu, garáže, kůlny, přístěnku apod.

Návštěva odborníka

Doporučujeme se obrátit na osvědčenou bazénovou firmu se širokou nabídkou různých typů bazénů a technologických řešení. Společně s bazénovým odborníkem vyberete tu nejvhodnější technologii a doplňky pro váš bazén. Hned při první návštěvě si zažádejte o zpracování nabídky různých variant řešení, v nabídkách naleznete nejen přehledný soupis sestavy bazénu, ale i finanční náročnosti.


Datum publikace článku: 25.3.2014
Upozornění: informace obsažené v textu jsou aktuální ke dni publikace článku.

Prodejna a showroom Marimex. Praha 4, Libušská 264.
  • Logo APEK
Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!