Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 2 990

Bazénová sůl Marimex 25 kg

Bazénová sůl Marimex 25 kg

Sůl neobsahuje hrubé nečistoty, je jemně mletá a snadno se ve vodě rozpouští.

Datum: 4.3.2014 20:51 Odpovědi: 28

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Hana Janů Datum:11.6.2019 13:43

Sůl do vířivky

Dobrý den, můžu tuto sůl použít do vířivky Intex Pure Spa Jet and Bubble Octagon.Vířivka má solinátor Děkuji Hana Janů
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.6.2019 14:27

Re: Sůl do vířivky

Dobrý den, ano tuto sůl použít můžete.
Autor:denisa Datum:22.7.2018 19:50

puoze pro slanou vodu

Jaké mám použít dávkování soli, když chtějí mít děti slanou vodu v malém bazénku ???? Sůl v tomto případě bude sloužit jen k "osolení" vody.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.7.2018 15:51

Re: puoze pro slanou vodu

Dobrý den,
bohužel na Váš dotaz není konkrétní odpověď. Nevíme, jak "malý" bazének máte a jak moc slaný ho chcete mít. Doporučujeme sůl postupně vysypávat do bazénu, aby se stačila rozpustit. Množství záleží na vaší potřebě. Sůl bez solinátoru bazén nijak nedesinfikuje.
S pozdravem Tým Marimex 
Autor:jiri Datum:30.6.2018 00:21

bez solinatoru

mohu nasypat sul pokud nemam solinator . lem bazenu je hliníkova lista a zastreseni také popřípadě jak dávkovat bez solinatoru dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.7.2018 15:43

Re: bez solinatoru

Dobrý den, tím, že nasypete sůl do bazénzu docílíte pouze slané vody, ale sůl vodu nijak desinfikovat nebude. Pokud je bazén určen k provozu se slanou vodou, tak sůl do vody nasypat můžete.
Autor:Marek Duba Datum:22.4.2018 13:52

sul do výřivky

Dobrý den, mohu použít tuto sůl do výřivky ? má system dezinfekce slanou vodou. děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.4.2018 11:01

Re: sul do výřivky

Dobrý den, ano tato sůl je vhodná do vířivek se solinátorem.
Autor:Andrea Datum:7.6.2017 19:47

zelená voda

Dobrý den, sůl jsme do bazénu dali, asi měsíc to bylo dobré, ale teď nám voda zezelenala. Co teď s tím? Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:8.6.2017 09:52

Re: zelená voda

Dobrý den, na tuto otázku není snadné odpovědět - nevíme, zda jste sůl doplňovala v průběhu používání (chlorinátor by měl nízkou hladinu soli signalizovat) a zda chlorinátor pracoval dostatečně dlouho. Pokud ano, problém může být ve velkém znečištění či teplotě vody. Doporučovali bychom použít Aquamar chlor shock na likvidaci řas a následně použít Vločkovač pro vysrážení nečistot. Tyto nečistoty potom můžete vysát bazénovým vysavačem.
Autor:Klimeš Datum:22.5.2017 16:56

Bazénová sůl

Dobrý den, mám zabudovaný bazén cca 20 m3 vody s pískovou filtrací. Pokud budu chtít přidat tuto Vaši sůl pro lepší vyčištění a připravení vody na sezonu, mám dát sůl přímo do vody. Prosím radu. Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:23.5.2017 13:06

Re: Bazénová sůl

Dobrý den, ano bazénová sůl se sype přímo do bazénu - doporučujeme sypat postupně, aby se sůl rozpustila a solinátor mohl v pořádku fungovat.
Autor:Petr Datum:21.5.2017 17:31

Dotaz bazénová sůl

Dobrý den, zaujala mě nabídka soli do bazénu, konkrétně (https://www.marimex.cz/bazenova-sul-marimex-25-kg/) Zajímalo by mě jestli mohu balík koupit a prostě ho vysypat rovnoměrně do bazénu. Rozměry bazénu jsou 3,66 x 91 cm. Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:22.5.2017 08:26

Re: Dotaz bazénová sůl

Dobrý den, ano doporučujeme sůl postupně vysypávat do bazénu, aby se stačila rozpustit.
Autor:Ján Hagyari Datum:26.1.2017 17:53

Slaná voda

Dobrý den uvažuji o koupi solinátoru tak se chci zeptat.Mám alergii na chlor při použivaní chlorových tablet v bazénu se mi težce dýcha.Jestli při použivaní solminatoru , který měni slanou vodu na chlor budu mít taky potiže? A jestli ho je taky tak cítit dekuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:30.1.2017 16:25

Re: Slaná voda

Dobrý den, pokud máte alegrii na chlor ve vodě, doporučujeme nepoužívat ani solinátor, ale např. UV lampu v kombinaci s kyslíkovou nebo bezchlorovou chemií.
Autor:Milan Váně Datum:26.7.2016 14:52

slaná voda

Je možné po aplikaci bazénové soli používat chlorové tabletky, a to z důvodu doplňování chlóru do bazénu, Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:26.7.2016 15:00

Re: slaná voda

Dobrý den, bazénová sůl se do bazénu dává právě proto, aby se z ní pomocí chlorinátoru generoval chlor, který by desinfikoval vodu. Proto přidávání tabletek do bazénu je zbytečné.
Autor:Petr Ondráček Datum:9.6.2016 20:02

bazénová sůl a gumový bazén

Dobrý den,
koupil jsem si u Vás minulý týden nadzemní bazén florida (intex) 3x2 metry a rád bych se zeptal jestli by mu vadila slaná voda? A zároveň se chci zeptat jestli je možné tu sůl použít i bez solinátoru, jen ji tam v doporučeném dávkování teď nasypat a nechat přes sezónu. Předem děkuji za odpověď
S pozdravem Petr Ondráček
Autor:Jiří Laburda Datum:10.6.2016 08:20

Re: bazénová sůl a gumový bazén

Dobrý den, slanou vodu v tomto bazénu použít můžete. Použití soli bez solinátoru bude zbytečné, protože právě solinátor vytváří z vody chlor a tak vodu desinfikuje.
Autor:Monika Bittnerová Datum:9.7.2015 13:49

četnost dávkování bazénové soli

Dobrý den. Chci se zeptat, jak často se bazénová sůl dává a zda se musí ještě přidávat něco jiného. Děkuji Bittnerová
Autor:Jiří Laburda Datum:9.7.2015 15:55

Re: četnost dávkování bazénové soli

Dobrý den, dávkování se řídí  podle návodu k solinátoru a je závislé na objemu bazénu. Více informací najdete zde: http://www.marimex.cz/ImgGalery/Img1/navody-dokumenty/chlorinator-eco.pdf
Autor:Stanislav Drexler Datum:7.7.2015 09:03

Koroze kovových součástí

Dobrý den,
děkuji za odpověď. V případě schůdků je jasné, že jsou z kovu, ale jak je to s filtrací Sand 4? Nedojde v případě trvalého kontaktu se slanou vodou k nějaké korozi, která by znatelně snížila její životnost?
Děkuji Drexler
Autor:Jiří Laburda Datum:7.7.2015 09:07

Re: Koroze kovových součástí

Dobrý den, co se týče filtrace, slaná voda by neměla mít na životnost vlit. Chlorinátor i filtraci vyrábí jedna firma a předpokládáme, že toto mají ošetřené.
Autor:Stanislav Drexler Datum:6.7.2015 22:04

Koroze kovových součástí

Dobrý den,
nedávno jsme u vás koupili bazén Orlando s pískovou filtrací Sand 4 a se solárním ohřevem Slim 360. Zajímalo by mně, jestli je možné nasypat do vody v bazétu tuto sůl, aniž by došlo k nějakému poškození uvedeného bazénu, filtrace a nebo ohřevu? U konkurence to nedoporučují z důvodu koroze kovových dílů, které příjdou se slanou vodou do styku. Já ovšem nevím, do jaké míry je bazén Orlando, filtrace Sand 4 a ohřev Slim 360 proti soli odolný, kde všude se vyskutují kovové díly, u kterých by mohlo dojít k nějaké korozi.
Děkuji Drexler
Autor:Jiří Laburda Datum:7.7.2015 08:23

Re: Koroze kovových součástí

Dobrý den, koroze je chemický proces, kterému se bohužel nelze vyhnout a lze ho jen zmírnit. Naši zákazníci k tomuto typu bazénu i filtrace chlorinátor kupují, nermáme negativní ohlasy na poškození korozí. Samozřejmě např. schůdky mohou korodovat rychleji, než v normální vodě, ale pokud je budete dávat pouze na koupání a jinak budou mimo bazén, korozi podstatně oddálíte.
Autor:cermák Datum:5.6.2015 11:07

bazénová sůl

Dobrý den,
pokud použiji do bazénu mořskou sůl v koncentraci, kterou uvádíte musím použít ještě jinou chemii abych dosáhl čisté a kvalitní vody? A zda stačí tuto sůl použít jednorázově a vystačí to na celou sezónu. Děkuji Čermák
Autor:Jiří Laburda Datum:5.6.2015 11:19

Re: bazénová sůl

Dobrý den, pro používání soli v bazénu je nutné používat solinátor, který ze soli vytváří chlor.. Návod na používání chlorinátoru je u produktu a je tam také uvedeno dávkování soli pro jednotlivé velikosti bazénů.
Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!