Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 500
Vlevo - sleva 500
Pravý - cetelem

Filtrace písková Prostar 2 - Black edition

Doprava a platba
Produkt není v nabídce eshopu
2 190
Kód zboží: 106010291

Popis produktu

Jak funguje písková filtrace?

Písková filtrace ProStar 2 se ve svém principu inspirovala přírodou - zde se také dešťová voda mění v křišťálově čistou pramenitou vodu díky filtraci v propustných vrstvách horniny. V pískové filtraci voda prochází přes křemičitý písek, kde se zachytávají i jemné nečistoty a do bazénu se vrací pouze čistá, filtrovaná voda. Důležité je proto často filtrační písek proplachovat, aby se nečistoty v písku neosazovaly. Doporučujeme proplach filtrace minimálně jednou týdně.
 

Složení a  popis pískové filtrace

 Filtrační systém pískové filtrace ProStar 2 se skládá z filtrační nádoby, do které se vejde 8,5 kg filtračního písku. Nádoba je vyrobena  z vysoce kvalitního polypropylenu (PP). Je beze švů, odolává korozi a běžně dostupným chemikáliím používaných v bazénech.
 
Filtrace je vybavena odvodňovacím ventilem, tlakoměrem, vestavěnými komponenty filtrační nádoby včetně snadno ovladatelného 6-ti cestného ventilu (který je zabudován do víka filtrační nádoby), motorem čerpadla o příkonu 90W, plastovou základnou pro montáž v místě instalace. Systém je vyroben z vysoce kvalitních materiálů při přísném dodržování technických norem a prochází výstupní kontrolou. 
 
 

Obsah balení

  • Písková filtrace 
  • Návod
  • Hadice
  • Průchody stěnou bazénu
  • Svorky na upevnění hadic

Upozornění

  • Standardně je písková filtrace dodávána bez filtračního písku. Doporučujeme jej koupit současně s pískovou filtrací.

Doporučení ke snížení nákladů na provoz

Pokud využíváte sníženou sazbu elektřiny (tzn. noční proud), můžete filtraci zapnout v době, kdy je tento tarif aktivní. K filtraci si můžete v hobbymarketech či na internetu dokoupit spínací hodinovou zásuvku, která filtraci v nastavenou dobu vypne i zapne. Můžete tím podstatně snížit náklady na provoz. 
 
 
 

Návody a dokumenty

Otázky a odpovědi

Náhrada za kartušovou filtraci
Dobrý den. loni jsme u vás pořídili "Bazén Tampa 3,05x0,76 m s kartušovou filtrací" Chtěla bych se zeptat jakým typem by jste mi doporučili nahradit kartušovou filtraci? Chtěli bychom nějakou filtraci pro ten náš malý bazén , ale takovou která dokáže udržet vodu opravdu křišťálově čistou. Kartušovou filtraci už bohužel nikdy více, byla úplně k ničemu. Předem moc děkuji za odpověď. Přeji hezký den.
Dobrý den, můžete použít např. filtraci Prostar 4 nebo Sand 4. Samozřejmě je pak nutné starat se správně o bazénovou vodu, používat bazénovou chemii a bazén pravidelně čistit.
solarni ohrev
Dobrý den .zakoupila jsem tuhle filtraci kvuli tomu ze je tišší a mám solární ohřev takovou tu polokouli.utahne to tahle filtrace? Nebo to ani nemam zapojovat? K bazénu 305 x 76
Dobrý den, pro solární ohřev Pyramida je doporučený průtok filtrace 4 m3/hod. Podle zkušeností našich klientů zapojením ohřevu do okruhu fungovat bude, ale znatelně se zpomalí průtok filtrace. 
Písek do filtrace
Dobrý den, chci se zeptat jaký písek do filtrace Prostar 2 pořídit? Děkuji
Dobrý den, doporučujeme tento písek: http://www.marimex.cz/filtracni-pisek-aquamar-25-kg/
Samonasávací
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli čerpadlo z bazenu do filtru nasává samo, či jen tlačí do bazenu přefiltrovanou vodu zpět do bazenu? Děkuji Š
Dobrý den, filtrace samonasávací není, pro správnou funkci je ji třeba zavodnit.
Slabý tlak
Dobrý den, na manometru se nezobrazuje žádný tlak. Otestoval jsem manometr silným fouknutím a je v pořádku. Po odšroubování manometru a spuštění filtrace voda jenom vytéká. Je to v pořádku? Překontroloval jsem i těsnost všech spojů a jsou také v pořádku. Uvnitř bazénu je na sání velký tlak a na vpusti také. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud jsem to dobře pochopil, filtrace funguje správně - vodu nasává a vypouští. Čerpadlo není tlakové, proto se může zvýšení tlaku projevit jen když je např. znečištěný písek a je třeba filtraci propláchnout.

Parametry

Filtrace písková Prostar 2 - Black edition
Parametry filtrace
Průtok vody2 m3/hod
Hmotnost pískové náplně8,5 kg
Příkon filtrace85 W
Pro bazény do6 m3
Pro hadice o průměru32 a 38 mm
Barva filtracečerná
Rozměry a hmotnost balení
1. balík36x53x36 cm, 8 kg
Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!