Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 2 990

VIP rozhovor

INFRADOMEČEK V BŘEZOVÉM HÁJKU

Ač není téma bydlení a bytového designu pro Štěpánku zrovna nejoblíbenější, společnou řeč jsme rychle našly, a klidně by to vydalo na víc než na dvě stránky.
 
Před řadou let totiž objevila kdesi na welness veletrhu infrasaunu, což bylo zařízení u nás ještě téměř neznámé. Jako vrcholový sportovec byla zvyklá po tréninku využívat k relaxaci klasickou finskou saunu, ale nová infrakabina jí vzhledem k nenáročnosti provozu a pro ni přijatelnějšímu způsobu prohřívání přišla mnohem lepší. Když jsme si o infrasauně zjistili všechno, co se dalo, řekli jsme si, že není co řešit, a pořídili si ji do loděnice. Přestože je čtyřmístná, vešla se nám i do tamějších miniaturních prostor a ihned jsme  ji začali všichni nadšeně využívat. A když mě nedávno oslovili ze společnosti Marimex, že hledají sportovce, který by infrasaunám „dělal tvář“, a snažili se mi dát výklad o výhodách tohoto báječného zařízení, řekvapila jsem je tím, že bych se naopak já mohla podělit s nimi o své zkušenosti z několikaletého využívání tohoto typu sauny. Pádlování je totiž hodně specifický sport, který je sice letní disciplínou, ale hlavní tréninková zátěž probíhá během zimy a způsob, jak se prohřát, je dost zásadní. Tělo je promrzlé a prohřátí v infrakabině přijde obzvlášť vhod v rámci tréninku, před masáží i ve fázi relaxační. Oproti klasické finské sauně totiž stačí k prohřátí pouhých 50 °C a saunování není nutné spojovat s ochlazovací fází. Navíc provoz zařízení je velmi levný, sálavé infrapanely se opravdu rychle prohřejí a k tomu, aby z vás „lilo jako z konve“, stačí 10 až 15 minut.

Domácí relaxační oáza

Přestože mám možnost využívat infrasaunu v loděnici, jakmile to šlo, pořídila jsem si ji i do bytu. Když se nám totiž odstěhoval dospělý syn, uvolnil se jeho pokoj, čehož jsme ihned využili. S dovolením jsem si zabrala jeho pracovní stůl s počítačem a udělala si tam pracovní koutek. Po vystěhování postele vznikl pěkný prostor, který se přímo nabízel k instalaci infrasauny. I když je dvoumístná částečně prosklená kabina pěkně vyvedená ve dřevě, s manželem jsme si řekli, že by to ještě něco chtělo. A tak jsme zeď kolem ní polepili pěknou fototapetou s březovým lesem. K dřevěnému „domečku“ se pěkně hodí a náladou splňuje i relaxační účel. Když si v infrasauně ještěpustím relaxační hudbu, což je díky USB připojení možné, rozsvítím barevné světlo nebo kolem kabiny zapálím svíčky, rázem je z pokojíku dokonalá relaxační oáza. Musím říct, že jsem ani netušila, jak to může být doma příjemné. Relaxovat můžu, kdykoli si vzpomenu, a nikam kvůli tomu nemusím jezdit. Navíc ji využíváme všichni, a to i když přijede na návštěvu syn s přítelkyní.

Účel především

Přiznávám, že nejsem typ ženy, která by se zaobírala bydlením. U mě slovo bydlení znamená především praktickou stránku věci - že se mám kde vyspat, mám kde uvařit a vyprat. Kdykoli jsem byla oslovena k rozhovoru novináři z časopisů o bydlení, vysvětlila jsem jim, že to není téma úplně pro mě. Zařizováním nežiju, příliš neřeším, jakou záclonu si kam pověsím a jestli budu mít kuchyňskou linku bílou nebo dřevěnou, to je mi opravdu šumafuk. Ale infrasauna je skvělá věc, kterou můžu všem doporučit i s tím, že je to docela pěkný kus nábytku, který se klidně vejde i do koupelny či do jiné místnosti v bytě. U firmy Marimex, od níž jsme si ji pořizovali, mají dokonce knihu s fotografiemi od klientů, kde je zdokumentováno, kam všude si infrasaunu umístili. Takže jestli vám kabina připadá jako nevkusná dřevěná skříň, můžete se tam přijít přesvědčit o tom, že to půjde nějak rozumně vymyslet. 

ŠTĚPÁNKA HILGERTOVÁ

Stále se intenzivně věnuje sportu – pádlování na divoké vodě. Kromě tréninků a závodů však začíná trávit mnohem víc času v rodinné firmě, která již přes 20 let úspěšně podniká v oblasti vodních sportů – šije vybavení pro sportovce věnující se širokému spektru tradičních i nově se rozvíjejících vodáckých disciplín. Zatím ještě nechce tak úplně „pověsit pádlo na hřebík“ a přesednout z kajaku rovnou na kancelářskou židli.
 
Text: Lucie Martínková. Rozhovor uveřejněn v časopise Sofie Bydlení 4/2014 

Datum publikace článku: 8.4.2014
Upozornění: informace obsažené v textu jsou aktuální ke dni publikace článku.

Prodejna a showroom Marimex. Praha 4, Libušská 264.
  • Logo APEK
Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!