Jak správně vybrat bazén Orlando | Marimex.cz
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 999
Letní hra - vlevo
Pravý - bazén

Datum: 25.3.2014

1.) Bazén Orlando s pískovou filtrací

Pokud jste si koupili bazén Orlando s pískovou filtrací již v balení, nemusíte dokupovat žádný další vodoinstalační materiál (skimmer, přechodka, redukce, hadice...), vše potřebné již balení bazénu s pískovou filtrací obsahuje. 

2.) Bazén Orlando bez filtrace

Novější balení bazénu Orlando bez filtrace (od roku 2011) již obsahují skimmer i hadice, pokud ovšem máte starší balení (do roku 2011), budete muset dokoupit ještě hadice a skimmer. Pokud máte připravenou pískovou filtraci, hadice i skimmer, připevníme ke stěně bazénu skimmer. Do skimmeru následně zapojíme hadice a ty nakonec napojíme na pískovou filtraci. V tomto případě také žádnou redukci nepotřebujeme.

 

3.) Bazén Orlando s kartušovou filtrací

Pokud máte bazén Orlando s kartušovou filtrací a přesto se nejedná o skimmfiltraci, máte kartušovou filtraci zapojenou do bazénu přes hadice a skimmer. V tomto případě skimmer i hadice ponecháme a na místě kartušové filtrace pouze zapojíme pískovou filtraci. Žádnou redukci v tomto případě nepotřebujeme.

4.) Bazén Orlando s kartušovou skimmfiltrací

Prodej této verze bazénu s filtrací byl ukončen v roce 2010, stále je však možné se u některých prodejců s těmito "zbytky" setkat.

Pokud máte doma jeden ze starších typů bazénu Orlando s kartušovou filtrací, máte jej s tak zvanou skimmfiltrací - což je skimmer a kartušová filtrace v jednom. V tomto případě postačí redukce, kterou si můžete objednat zde. Redukci poté umístěte místo motoru ve spodní části skimmfiltrace. Na tuto redukci pak jednoduše připojíte přívodní i vývodní hadici k pískové filtraci. Skimmfiltrace zde tak už plní pouze funkci skimmeru.

Stáhněte si krátký obrázkový návod.

Na tomto videu se dozvíte, jak připojit pískovou filtraci k bazénu Orlando s kartušovou filtrací. Pokud máte bazén Orlando se skimmerem Olympic (bazén Orlando bez filtrace), k připojení pískové filtrace nebudete potřebovat naší redukci.


Související články

Jak vybrat vhodný nadzemní bazén

Jak vybrat vhodný nadzemní bazén

Jak správně vybrat bazén, abyste si ho maximálně užili.

Jaké příslušenství si musím pořídit

Jaké příslušenství si musím pořídit

Doporučíme, jaké příslušenství si do začátku zakoupit.

Jaké typy nadzemních bazénů nabízíme

Jaké typy nadzemních bazénů nabízíme

Přehled nadzemních bazénů, které můžete u nás zakoupit.

Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!