Jaké má infrasauna účinky | Marimex.cz
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 500
Letní hra - vlevo
Pravý - bazén

Datum: 18.12.2014

Řada studií dokazuje, že tepelná terapie pozitivně působí na bolestivé stavy. Infračervené paprsky zároveň odstraňují bolest a pomáhají při hojení. Zvyšování tělesné teploty působí jako lék - simuluje horečku, tím aktivuje a posiluje imunitní systém, zvýší se počet bílých krvinek a obranyschopnost organismu.
 
Pocení v infrasauně umožňuje tělu přirozený způsob detoxikace. Pocením se vylučují toxiny a tělo může obnovit přirozenou rovnováhu. Jeden litr potu vyprodukovaný saunováním v klasické sauně obsahuje cca 3 % toxinů, u infrasauny to může být až 20 %.
 
 
 
Při pravidelném infrasaunování je možné spálit 600 - 800 kalorií. Tomuto procesu napomáhá hluboké pronikání infračervených paprsků, které zahřívají vrstvy podkožního tuku. Díky tomu může být z těla uvolňován společně s potem. S tím souvisí i čištění kůže, která se otevřenými póry zbaví nečistot.
 
Stimulace krevního oběhu redukuje celulitidu. Ačkoliv infrasauna sama o sobě není zázračným samospasným řešením problému, je velmi účinným způsobem podpory jakékoliv proticelulitidové terapie.
 
Infrasauny mají pozitivní vliv na kožní onemocnění jako jsou ekzémy, lupénka či kvasinkové infekce. Infračervené záření zrychluje krevní oběh a tak umožňuje přepravit mnohem větší množství výživných látek nezbytných k regeneraci a samoléčbě kůže.
 
Lékařské výzkumy prokázaly, že používání infrasauny způsobuje efekt “posilování srdce”. Tělo se snaží snížit svoji teplotu zvýšením frekvence srdečních stahů. Zvýšená tepová frekvence má posilující efekt kardiovaskulárního systému srovnatelný s náročnějším tělesným pohybem.
 
Infrasaunování je skvělý způsob jak hodit za hlavu starosti všedního dne, příjemně si odpočinout a nabrat nové síly. Při infrasaunování je možné poslouchat hudbu nebo číst knížku. Infračervená terapie navíc stimuluje produkci endorfinů. Infrasauny Marimex ELEGANT 1002 L, Marimex TRENDY 1001 M a Marimex ELEGANT 3001 L jsou vybavené zařízením pro světelnou terapii.

Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!