Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 1 990

Infrasauna od Marimex je trefa do černého

  

Kluky zajímaly zbraně odjakživa. Jak se to ale stane, že se střelbě začnou věnovat sportovně? 

Jako malého kluka mě bral táta do lesa a nechával mě střílet z brokovnice. Tahal na šňůře nebo házel do vzduchu různé předměty a já se do nich trefoval. Jednou jsem se dostal na myslivecké závody, kde jsem přestřílel všechny myslivce. To mi bylo třináct let. Všiml si mě tam jeden ze závodníků a doporučil mě na Kometu Brno. Někdy v té době jsem střílení úplně propadl. Vždycky jsem se tím chtěl živit. Dnes střílím za Duklu Hradec Králové a můžu říct, že jsem rád, že se mi to podařilo. 


Mohl bys nám přiblížit střeleckou disciplínu, které se věnuješ?  

Tato sportovní disciplína se nazývá trap nebo střelba na trap, česky střelba na pohyblivý terč. Jedná se o střeleckou soutěž, kdy střelec vybavený brokovnicí střílí na oranžové kotouče o průměru 10,8 cm o tloušťce 1,2 cm. Kotouče jakoby náhodně vymršťuje vrhací zařízení o rychlostí cca 120 km/h. Terč vyletí na můj povel 15 metrů přede mě a letí do vzdálenosti 76 metrů. Na zasažení mám dvě rány. Počítá se jakýkoliv viditelný úlomek. Terč letí v neznámém pořadí doleva, doprava nebo rovně. Závod se skládá ze 125 holubů, což je 5 položek po pětadvaceti. Do finále postupuje prvních šest střelců s největším nástřelem. 

Popiš nám svůj standardní trénink. Je v něčem specifický? 

Vzhledem k tomu, že se střílí venku, máme sezonu od března do října. Mimo toto období máme kondiční přípravu, která se skládá z různých sportů, hrajeme fotbal, badminton, stolní tenis nebo squash. Jezdíme na kole, na běžkách nebo chodíme do posilovny. Mezitím odpočíváme a regenerujeme. V sezóně trénujeme střelbu čtyřikrát týdně. Vše se ovšem odvíjí od individuálních potřeb každého sportovce. Trénujeme 100 až 250 terčů denně. Jinak v pátek bývá oficiální trénink a v sobotu a v neděli jsou závody, což obnáší 75 a 50 terčů. 

  

Pochlub se svými dosavadními úspěchy  

13. místo na Mistrovství světa v Mariboru a bronzová medaile v družstvech v roce 2009, bronzová medaile v družstvech z roku 2014 13. místo na Světovém poháru v Sydney v roce 2011 2. a 3. místo na Mistrovství České republiky 

  

Vzpomeneš si, kdy jsi poprvé vyzkoušel infrasaunu? 

S infrasaunou jsem doposud neměl žádné zkušenosti. 

Proč jsi se rozhodl pořídit si jí domů? 

Jednou jsem v televizi viděl reportáž o infrasaunách Marimex a od té doby mi to nedalo spát. Navštívil jsem tedy showroom Marimex a infrasaunu si jednoduše vybral. Vzhledem k tomu,že máme doma miminko a nejsem tak často doma, rozhodli jsme se s přítelkyní pořídit si saunu do našeho bytu 3+1. Chceme tak ušetřit čas a taky nám vyhovuje, že se můžeme saunovat kdykoliv dostaneme chuť. V infrasaunách v posilovnách se vystřídá spousta lidí, tady ji máme jenom pro sebe. Infrasauna je zkrátka trefa do černého.
 

 

V čem ti infrasauna pomáhá? 

Mám velice rád finskou saunu. Musím přiznat, že infrasauna je úplně něco jiného, hodně mě nabíjí energií. Stačí 35 minut a člověk se cítí mnohem lépe. Doma trénuji na elipticalu a infrasaunu používám na rozehřátí těla. Po tréninku v ní naopak odpočívám a regeneruji. Finskou saunu využívám stále, ale abych pravdu řekl, na rozdíl od infrasauny mi sílu spíše ubírá. Přítelkyni infrasauna pomáhá při hubnutí a regeneraci těla po porodu.

Datum publikace článku: 22.1.2015
Upozornění: informace obsažené v textu jsou aktuální ke dni publikace článku.

Prodejna a showroom Marimex. Praha 4, Libušská 264.
  • Logo APEK
Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!