Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Zákaznická linka: 261 222 111
V KOŠÍKU MÁTE 0 0
Do dopravy ZDARMA zbývá 2 990
Historie klasické sauny sahá až do 11. a 12. století. Na rozdíl od infrasauny finská sauna pracuje s vyššími teplotami. Lze o ní mluvit vyloženě coby o potírně. Nedílnou součástí sauny jsou kamna doplněná o naskládané kameny, které se čas od času polévají vodou. V naší nabídce jsou sauny s elektrickými kamny. Přehled nabízených modelů naleznete na našem e-shopu.  
 
Maximální výkon saun se pohybuje okolo 120 stupňů Celsia. Pro regenerační účely se však doporučuje teplota vzduchu mezi 80 a 100 stupni Celsia s relativní vlhkostí vzduchu zhruba 5 %. Při vyšších teplotách se zdraví prospěšný efekt vytrácí.
 
Pobyt ve finské sauně je vyloženě individuální záležitost. Každý by si měl najít způsob saunování, jaký mu nejlépe vyhovuje. Individuální je především doba pobytu a teplota. Každému zkrátka vyhovuje něco jiného. U dětí je doba strávená v sauně nepoměrně kratší. Čas na ukončení saunování vcelku spolehlivě oznámí zvýšení pocení.
Sauna je ideální prostředek pro prevenci proti virózám, nachlazením a dalším nemocem. Pravidelným saunováním se organismus otužuje, zlepšuje kondici a získává větší obranyschopnost.

Prodejna a showroom Marimex. Praha 4, Libušská 264.
  • Logo APEK
Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek. Žádná sleva vám neunikne!